Sprężarki serii PM z falownikiem -  informacje techniczne

 

Sprężarki PM to czwarta generacji sprężarek produkowanych przez firmę SCR.

 

1. PODWÓJNY FALOWNIK:  zastosowano dwa falowniki (dla kompresorów od 22 kW), oddzielnie dla silnika wentylatora, oraz drugi dla silnika sprężarki. Dzięki temu uzyskano redukcję hałasu, dodatkowo oszczędność energii, bez częstego załączania i wyłączania wentylatora - zwiększa jego żywotność. Mniejsze urządzenia wyposażone są w jeden falownik.

 

2. Zwiększona ochrona falownika, dzięki zastosowaniu ochrony zgodnej z IP65.

 

3. Duże rotory i niskie obroty zwiększają czas życia modułów i redukują poziom hałasu. Odpowiednio zaprojektowane, w celu uzyskania stałego ciśnienia. Powietrze tłoczone ze stałym ciśnienie pozwala na rzeczywiste oszczędności energii. 

 

 

Jak widać na powyższym schemacie, standardowe silniki tracą swoją efektywność szczególnie przy niskich obrotach, silniki PM utrzymują efektywność nawet w przypadku niskich obrotów.

SPRĘŻARKI ŚRUBOWE Z FALOWNIKIEM

Sprężarki śrubowe z falownikiem polecane są dla klientów u których zużycie powietrza jest bardzo zróżnicowane.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

 

 

Najlepsza sytuacja jest gdy sprężarka jest obciążona w 100%, w przypadku zmiennego obciążenia urządzenia, dzięki zastosowaniu sprężarki śrubowej SCR z falownikiem można zaoszczędzić nawet do 40% energii.

SOFT START

Soft start eliminuje nagły skok napięcia podczas uruchomienia urządzenia. Stabilne uruchomienie pozwala obniżyć zużycie energii, oraz wstrząs w sieci elektrycznej.

STEROWANIE ZUŻYCIEM ENERGII PRZEZ FALOWNIK

Zużycie energii jest ściśle dobrane do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Falownik nie pozwala na zwiększone zużycie powietrza. W przypadku zmian ciśnienia falownik reaguje w sposób natychmiastowy, sterując zmianami ciśnienia na poziomie +- 0,1 bar, dzięki czemu pozwala na kontrolę zużycia energii, stabilizując ciśnienie w rurociągu i dostarczając odpowiednią ilość powietrza.

WYRÓWNANIE ZUŻYCIA POWIETRZA W SPRĘŻARKACH STANDARDOWYCH ORAZ Z FALOWNIKIEM

Sprężarki śrubowe SCR z falownikiem pozwalają na oszczędności energii nawet do 40% dzięki pracy urządzenia dostosowanej do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze.

 

WYSOKIEJ JAKOSCI SILNIKI MAGNETYCZNE CHŁODZONE OLEJEM

 

 

W urządzeniach serii PM zastosowano wysokiej jakości silniki magnetyczne produkowane we Włoszech. Silniki te, w przeciwieństwie do innych producentów, posiadają chłodzenie olejowe, które jest dużo wydajniejsze, oraz zapewnia lepszą pracę urządzeń, które są szczególnie wrażliwe na wysokie temperatury.

 

Silniki PM wykonane są ze specjalnych materiałów, dlatego też ważne jest zapewnienie odpowiedniego chłodzenia silnika. Materiały magnetyczne, z których wykonany jest silnik są wrażliwe na działanie bardzo wysokich temperatur, wysoka temperatura powoduje rozmagnetyzowanie.

Aktualnie na rynku stosowane są trzy metody chłodzenia:

    • chłodzenie powietrzem: niski koszt, złe rozpraszanie ciepła, duże koszty obsługi, duży rozmiar;

    • chłodzenie wodą: lepsze oddawanie ciepła, wysoki koszt, korozja itp.;

    • chłodzenie olejem: mały rozmiar, najlepsze odbieranie ciepła, niski koszt, (wykorzystywany jest olej ze sprężarki) – zastosowane przez SCR !;

Zastosowanie chłodzenia olejowego powoduje lepsza ochronę i bardziej stabilne warunki chłodzenia.

 

SPECJALNIE ZAPROJEKTOWANY ZINTEGROWANY ZBIORNIK

 

struktura labiryntu

 

 

  • zintegrowany ze zbiornikiem powietrza – zbiornik oleju o specjalnej strukturze labiryntu, co pozwala zmniejszyć zawartość oleju w powietrzu;

  • zmniejszenie powierzchni, dzięki kompaktowej budowie;

  • unikalne rozwiązanie wymyślone przez firmę SCR;

 

Copyright © 2019 Res-kompresor. All Rights Reserved.

Search