Image Dla tak ważnego nośnika energii jakim jest sprężone powietrze, ważne jest odpowiednie jego oczyszczenie, zgodnie do wymogów stawiany danej instalacji. Przedostające się zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem. Dlatego ważnym jest stosowanie urządzeń wysokiej jakości, odpowiednio dobranych do warunków panującyh w instalacji. Oferowane przez nas urządzenia są najwyższej jakości i zapewniają wysokie parametry pracy.
 
 
 
 
 

FILTRACJA SPRĘŻONEGO POWIETRZA

 

Dla tak ważnego nośnika energii jakim jest sprężone powietrze, ważne jest odpowiednie jego oczyszczenie, zgodnie do wymogów stawiany danej instalacji. Przedostające się zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem. Dlatego ważnym jest stosowanie urządzeń wysokiej jakości, odpowiednio dobranych do warunków panujących w instalacji. Oferowane przez nas urządzenia są najwyższej jakości i zapewniają wysokie parametry pracy.

Najczęściej spotykane zanieczyszczenia w instalacji sprężonego powietrza to:
- cząsteczki oleju;
- gazy pobrane wraz z powietrzem z atmosfery;
- kurz i inne zabrudzenia.

Elementy filtrów wykonane są z najwyższej jakości materiałów, nie pochłaniają płynów, co zapobiega spadkom ciśnienia w filtrze, jak również pozwala zachować stałe parametry jego pracy. Cząsteczki są zatrzymywane, a następnie przy pomocy powietrza wydmuchiwane i zatrzymywane przez specjalną barierę. Cząsteczki zatrzymane na tej barierze, są odprowadzane do spustu i eliminowane przez dren. Każdy z oferowanych przez nas filtrów wyposażony jest w automatyczny spust kondensatu.

Oferowane przez nas filtry powietrza charakteryzują sie łatwością obsługi, jak również wysoką jakością elementów. W zależności od żądanej czystości powietrza oferujemy cztery rodzaje fitrów powietrza, zestawienie tych elementów przedstawiamy w poniższej tabeli.

 

Typ filtra

Nazwa

Jakość powietrza

3 mikrony

Filtr wstępny

Usuwa 99% wody oraz 40 oleju z powietrza. Filtr umożliwiający wychwycenie emulsji i cząsteczek stałych o wielkości do 3 mikronów

1 mikron

Filtr dokładny

Usuwa 70 % oleju z powietrza. Separacja cząstek o wielkości 1 mikrona.

0,01 mikrona

Filtr odolejający

Usuwa do 99.999% cząsteczek oleju z powietrza. Filtr usuwający olej oraz cząsteczki bardzo małe do 0.01 mikrona.

Węgiel aktywny

Filtr węglowy

Aktywny węgiel eliminuje resztki oleju jak również zapachy. Zainstalowany po filtrze X pozwala obniżyć zawartość oleju do 0,003 ppm

Copyright © 2019 Res-kompresor. All Rights Reserved.

Search